Zaujmou jistě kováři, dráteníci, ale také třeba výrobci slaměných ošatek, soustružených hraček nebo dýmek," upřesnila Ilona Vojancová, etnografka a organizátorka jarmarku.

Zaujmou jistě kováři, dráteníci, ale také třeba výrobci slaměných ošatek, soustružených hraček nebo dýmek," upřesnila Ilona Vojancová, etnografka a organizátorka jarmarku. V prostředí muzea v přírodě tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Veselý Kopec je uceleným souborem lidových staveb přenesených z oblasti Hlinecka, Poličska, Litomyšlska a části Chrudimska. Muzeum v přírodě se nachází cca 8 km od Hlinska a je umístěno v původním krajinném prostředí osady Veselý Kopec. Zaujmou jistě kováři, dráteníci, ale také třeba výrobci slaměných ošatek, soustružených hraček nebo dýmek. Návštěvníci mohou využít nejen občerstvení připravené v Hospodě Na vejměnku přímo v areálu muzea, ale i nabídky tradičního pečiva, medových dobrot a podobně.. Nebudou chybět bylinné sirupy a bylinné čaje. V sobotu 17. a v neděli 18. července v době od 9 do 17 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark. Volby do Poslanecké sněmovny se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.. Přístupné budou samozřejmě i všechny expozice v roubených objektech, včetně výstav s názvy Víte, že …? a Deset + jedna let světovým dědictvím UNESCO, které jsou umístěny ve statku z Mokré Lhoty..

Značky:

ošatka hračka dýmka ilona vojancová etnografka organizátorka příroda možnost stavba oblast osada hospoda nabídka dobrota sobota neděle doba hodina volba sněmovna expozice výstava lhota hodin